Як побудувати успішну команду, або трохи порад від Метью Олдріджа.

Слухати англомовних доповідачів це прекрасний метод поліпшити свою англійську. Слухати англомовних доповідачів, що розказують цікаве – це, на додачу, ще і отримання корисної інформації.

Я учора скористалась цим методом “2 в 1″ і відвідала виступ Метью Олдріджа, що відбувся в Sky Point (“піднебесна” офісу компанії Ciklum).  Попередньо заявлена тема звучала як – «Побудова успішних розподілених команд», що обіцяла багато інформативного для Тім Лідів (Team Leads) та Проджект Менеджерів (Project Managers) в IT індустрії.

Сам Метью з Англії, має 16 річний досвід роботи в IT,  зараз працює в компанії Whatever Mobil. Перша частина доповіді була присвячена діяльності та філософії роботи цієї компанії, а друга частина – запитання з зали до доповідача.

Я не буду переказувати всю доповідь, лише виділю тезисно те, що особливо мені сподобалось та привернуло особливу увагу (це все нібито банальні і зрозумілі усім речі, але варто про це не забувати). Так от,  в  роботі команди всі мають намагатись: 

- бути максимально чесними - раз ти сказав, щось пообіцяв, то маєш виконати або “пацан сказал – пацан сделал!” :D

- терплячими, бо зайвий стрес і емоційність дуже заважають роботі і знижують, як мотивацію, так і якість результату;

-  бути відданими ідеї і філософії компанії. Якщо  працювати виключно заради грошей/віддавати пустопорожні вказівки/виконувати усі забаганки керівництва “бо вони ж мені за це платять” – цей шлях веде усю команду в нікуди. Треба отримувати задоволення від роботи, кайфувати від процесу та результатів! (уявляю, як зараз глибоко зітхнули песимісти/реалісти “улюблена робота.. угу, як же.”);

- постійно контактувати з членами робочої команди – щотижневі зустрічі, наради, обговорення, змістовне спілкування, яке допомагає бути всім “на одній хвилі”. Дуже важливим, за словами доповідача, є особисте спілкування, особливо, коли команди розкидані по різним куточкам планети. В такому разі треба проводити виїзди “на рідні землі” працівників – такий собі тімбілдінг.

До речі, в команді Метью працюють декілька киян, а також гамбуржці – тому часто влаштовуються зустрічі команди у різних містах (в тому числі і в Києві).

На запитання, як воно, працювати з українцями, Метью не приховуючи емоцій, сказав, що українці просто неймовірні – в них стільки енергії, бажання досягти успіху і поставленої мети. Українці більш активні ніж німці, які мають і гроші і високий рівень життя. Німці більш розслаблені, в порівнянні з українцями, які постійно в пошуку нових знань і досвіду.  Дуже приємно було чути гарні слова про своїх співвітчизників від профі IT сфери.

Також було питання – “наскільки важко чи легко інтегрувати Agile в роботу деяких компаній?”. На це Метью відповів, що зміни це завжди важкий і болісний процес, але потім, коли люди бачать результат, розуміють – все це було не марно.

Щодо теми звільнення з роботи персоналу, то тут недостатньо просто помахати ручкою і сказати гудбай! Важко приймати це рішення і ще важче про таке повідомляти. Але цьому, загалом безрадісному процесу,  Метью додав позитивного емоційного забарвлення. З одної сторони, звільняючи ти робиш добро самій людині (бо звільняєш від обов’язку,  який не по силам),  а з іншої сторони – ти робиш добро компанії (бо на місце звільненої людини може прийти хтось, хто буде працювати ліпше і любитиме те, чим займається).

Взагалі Метью склав дуже приємне враження розкутої та впевненої в собі людини, професіонала, яка віддана своїй роботі та має гарне почуттям гумору.

 

Резюмуючи, можу додати  – Keep calm and work like a boss! :)

Поділитися в соціальних мережах:

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
This entry was posted in Особистості, Події and tagged , , , , . Bookmark the permalink.