Корисна порада для туриста-початківця, щоб не знесло дах.

Пам’ятаю, я дуже сміялась, коли колишній колега розповідав, як вони з друзями були в Криму і примудрились поставити намет навиворіт. Я правда слабко собі це уявляю, але від хлопців такого не очікувала.

Пару тижнів тому ми з друзями їздили в Одесу, відпочивати біля моря з наметами. Це наша щорічна традиція. Я, як дитина асфальту, з туристичним відпочинком стикаюсь тільки в форматі «декілька разів на рік, виїхали кудись, поставили намет, пожили і поїхати додому». В походи я взагалі ніколи не ходила, так що турист з мене «сомнітєльний».   Зазвичай ставити намет допомагали хлопці, але цього разу сталось так, що ми це робили вдвох з приятелькою (яка в цій справі ще менше щарить ніж я).

Але не дивлячись на це, Наталі, ти була прекрасною сусідкою ;)

На другий день після приїзду ми пішли трохи погуляти містом. Та одеська погода виявилась примхливою пані, і з доброго дива вшкварила злива, яку нам прийшлось перечікувати в супермаркеті. Після повернення на місце нашої дислокації, виявилось, що вхід в наш намет чомусь з іншої сторони… а речі, що були всередині – частково мокрі.

Що ж сталось поки нас не було? А от що – негода не на жарт розбурхалась, піднявся сильний вітер в купі зі шквальним дощем… а ми не прив’язали зовнішній тент до внутрішнього намету, про закріплення відтяжок взагалі не думки не було в наших дівочих головах. Звісно, що в результаті тент здуло, а намет повністю змок. Але добрі люди, які були в той час поруч, закріпили все як треба, щоб хоч якось врятувати справу. Речі ми звісно посушили, тент прив’язали… і на наступний день, коли знову повернулась така сама негода, але в полегшеному варіанті, ми вже були готові. Єдине, що відтяжки закріпили, тільки коли зрозуміли, що інакше наш намет знесе як будиночок Еллі з країни Оз.

Виходячи з цього, хочу дати дуже корисну пораду, таким же туристам початкового рівня, як і я –

ОБОВ’ЯЗКОВО прив’язуйте зовнішній тент до внутрішнього намету (там на тенті є невеличкі зав’язочки для цього), а також не чекаючи негоди, одразу надійно закріпіть тент відтяжками!

*відтяжки –  такі мотузки, які кріпляться по різних боках тенту, і іншим кінцем кріплять до якоїсь опори, що поруч з наметом.

Для закріплення цієї факінг гуд едвайс, як кажуть в інтернатах, тримайте відео – перша його частина «повторєніє мать учєнія», а на другій той самий день негоди, щоб ви зрозуміли про що я тут розказую))

А які з  вами траплялись історії на відпочинку?

 

Поділитися в соціальних мережах:

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
This entry was posted in Думки в голос, Подорожі and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.
  • сам намет кілками (альпенштоками) теж вартує до грунту прифігачити.
    і не менш важливо – навколо намету прокопати рівчаки (ширина 10 см, грлибина бодай 5, залежить від грунту і бодуна) – аби вода під час дощу не текла під намет.

    • Так-так, сам намет – це взагалі навіть не оговорюється, що треба закріпити. А те обкопування нас теж якось врятувало, коли потрапили під шалену багатогодинну зливу, на острові серед Дніпра.

  • zymova

    ну досвід не такий вже й великий, але дивно. бо коли досвіду нема — ми читаємо мануал до девайсу. в ситуації з наметом — це взагалі суцільні кортінки : ) ну і наявність якихось петельок, крючечків, мотузочків зазвичай викликає цікавість — а навіщовонотреба? : )
    зараз намети взагалі дуже прості. от один раз брали в гори намет мого тата, ще радянський. брезентовий : ) то перед походом тренувались в лісі його збирати та ставити. він чудовий, дуже багато місця, чудовий захист від холоду та вологи, майже однокімнатна кімната : ) але важкий зараза — чи то 16, чи то 18 кг. тому купили сучасний легенький. всього 2,5 кг.
    тому такого ніколи не траплялось. найгірше то комахи. їздили усім відділом на сплав Південним Бугом. звісно з ночівлею в наметах. то там були гадські оси. вони просочувались між зовнішнім шаром і внутрішнім, і коли ти заповзав в намет, це падло залазило на спину під майку. ти випрямляєшся, притискаєш її — і воно жалиться. кожен другий був вжалений.

    • а навіщовонотреба? : ) – ми їх взагалі не помітили, якщо чесно, тому ніяких питань не виникло)) А оси то жесть о_О ще й такі хитрі.

      • zymova

        ну може то моя вродженя цікавість. якщо щось стирчить, або якась деталь валяється — мені треба знати для чого це : ) і нерідко це допомагає. от якби не моя цікавість, ми б ще тиждень гвалтували колеса наших величків, намагаючись зробити неможливе. хоча для цього була с комплекті спеціальна хріновина : ) і я таки задовбала питанням — а це для чого? — і колеса були врятовані : ) оси так! падлюки. найбільше нещастило, коли ліз в намет з запасами їжі та рідин. за своїми ночівними наметами після перших жертв вже якось слідкували.