QA Road Map

Деякі знають, що нещодавно я вирішила поглибити знання в IT сфері.
Зараз ходжу на курси QA Factory, які веде Ярослав Пернеровський, слухаю вебмінари Михайла Портнова, читаю книгу Калберстона, і знайомлюсь JavaScript за допомогою Codecademy та лекцій Ігоря Борисова (з жахливим звуком, страшною манерою але гарним викладенням матеріалу). Не можу сказати, що все дається легко,  я хоч і гуманітарій по складу мислення, але все таки ж КПІ закінчила*, а це означає, що зайчатки розуму присутні.

*Привіт Сергію Бондаренку, завдяки якому я ледь не зненавиділа інформатику, але змогла таки освоїти основи програмування не маючи дома комп’ютера.

З блогу Олексія Лупана (який раджу тим, кому цікава тема тестування), дізналась про таку подію, як QA Road Map, яку учора і відвідала. Людей зібралось чимало, більшість були з невеликим досвідом роботи (а були і зовсім без досвіду, такі як я).

Першим виступав з доповіддю “QA: Необходимо и достаточно” власне сам Олексій Лупан. Розповідав цікаво, активно підключаючи публіку з зали до диспутів та отримання фітбеку.



Олексій зазначив, що тестування, це перш за все – пошук інформації і що вчитись тестуванню треба по книгам, а не по блогах. А “black box testing” та  “white box testing” це абстракції, за допомогою яких можна дізнатись, куди саме дивиться тестувальник, для отримання інформації.
Мені ще сподобалось розповідь про походження терміну “Smoke Testing” – раніше було, як – якщо при вмиканні пристрою нічого не задимилось, то все ок.
Після виступу багато хто ставив питання Олексію, а він в  свою чергу давав корисні поради тим, хто шукає роботу в галузі тестування.

Далі з невеличкою доповіддю “От QA к Senior’ity” виступив Влад Бабенко. Якщо чесно, то вся доповідь могла б обмежитись одним слайдом з написом “читайте книги, працюйте і вчіть англійську” бо далі всі занурились в тему сертифікатів – чи потрібні вони, якщо потрібні то де.. тощо. В результаті всі зійшлись на тому, що поки IT-ринок в Україні молодий то міжнародні сертифікати в нас не відіграють великої ролі. Але  проходження сертифікації дуже гарно структурує знання і допомагає тим, хто вже має чималий досвід роботи. З дивного –  на початку свого виступу Влад анонсував, що розкаже  про практичні приклади, бо проводив багато співбесід… але чомусь жодного прикладу так і не навів.
Після Влада виступав Валентин Коряко, з доповіддю “От QA к РМ”, де розповів про те, як можна стати PM і що з цього буває, про трудові будні проджект менеджерів.

Сам Валік потрапив на позицію PM-а після багаторічної роботи в якості бізнес-аналітика. “Якщо ви знайдете команду, яка так гарно працює без PM-а хапайтесь обома руками за неї” – радив Валентин.

“На десерт” був виступ Олексія Зволінського “От QA к Automation”. Олексій дуже енергійно та весело, а головне, структуровано розповідав про роботу автоматизатора. А потім після виступу навів список того мінімуму, яким необхідно володіти, щоб тебе взяли на вакансію автоматизатора. Порада від Олексія – не боятись ставити собі важких цілей і не боятись, що в тебе нічого не вийде, плюс – постійно розвиватись!

Я також мала запитання до Олексія, яке мене давно не полишало -” з чого ж починати? JavaScript, чи щось інше?” – Олексій порадив брати те, що більше подобається, але якщо з нуля то краще Java. Ну а Валентин порадив пройти вивчення всього життєвого циклу IT проектів, що стане запорукою подальшої можливості перейти на вакансію PM, маючи попередній аналогічний досвід в рекламних проектах.

Ось так в теплій дружній атмосфері пройшла зустріч QA Road Map
Дуже дякую організаторам та доповідачам за цікаву подію, яка надихає далі продовжувати почате.

“Вперёд, гасконец! Нас ждут великие дела!” ©

 

Фото Олени Коваленко, тобто мої.

Поділитися в соціальних мережах:

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
This entry was posted in Події and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.