“Порыв творить добро тестпланами” ©

Позавчора мала прекрасну нагоду відвідати Grammarly test club #13.

Дякуючи Ілоні Дамченко я таки знайшла ті самі “зелені двері між двома колонами” на Терещенківській 13.  Першочергово в програмі була анонсована доповідь Юрія Суравського (Wargaming), але замість нього виступав Артем Биковець (Start IT).

Артем неймовірно цікаво розказував про процес тестування та на неординарних прикладах пояснював технічні поняття (чого було варте пояснення ризиків на прикладі “чисто гіпотетичного” дядька, який продав нирку та купив понтіак, а на залишок грошей – водійські права).

Як і зазвичай /за словами очевидців/ на Grammarly test club  – Народу прийшло дуже багато.  Деяких я вже бачила тиждень тому на QA Road Map, але особливо приємним сюрпризом було зустріти давню знайому (Свєта, прівєт! ;) ).

Потішило те, що ті специфічні англіцизми, якими сипав Артем, під час своєї доповіді, були цілком зрозумілі (значить я не дарма на курси ходжу).

Особливу увагу було приділено життєвому циклу продукту та вимогам (і вимогам до вимог).

Жизненный цикл продукта заканчивается чем? правильно – смертью! А что такое смерть для продукта – это когда у него не осталось ни одного пользователя © Артем Биковець

Також Артем акцентував увагу на такому, хоч і трохи банальному, але важливому зауваженні – дивіться, що ви скріншотите і адекватно називайте файли скріншотів! Щоб не було усіляких назв а-ля”Where the fucking scrollbar” або оголених дівчат на скріншотах.

Щодо співбесід (а цю тему не могли не оминути), то прозвучала порада – якщо вам ставлять запитання, на яке є багато варіантів відповіді, то краще орієнтуватись на означення вкаані в стандарті IEEE 829 (Standard for Software and System Test Documentation).  В цьому випадку, правда завжди буде на вашій стороні.

Як бонус, Артем розказав про All-pairs testing, що має широке застосування*

*а ми цей метод як раз на курсах пройшли нещодавно, так що таким словосполученням, як “ортогональний масив” мене вже не злякаєш.

Після доповіді всі охочі могли задати Артему питання. Люди цікавились таким:

- Що робити, якщо ейчари відсіюють ваше резюме через брак робочого досвіду?
Ну тут хіба можуть посприяти курси, де потім допомагають з працевлаштуванням. І головне не здаватись і продовжувати відправляти резюме, чим більше відправиш, тим більша вірогідність, що знайдеться та компанія, яка готова взяти тебе на роботу. Головне не прибріхувати в резюме, бо якщо вас спіймають на цьому, то навряд чи комусь потрібен брехун в компанії.

- Як позбутись переживань під час інтерв’ю?
Вибираєте компанію, яка далеко від того, де ви живете і йдете туди на співбесіду. Через те, що там точно працювати не доведеться, весь мандраж пройде, а ви матимете досвід, який потім знадобиться на “тому самому” важливому для інтерв’ю.

- Де краще працювати,  в великій компанії-гіганті чи в локальних невеличких компаніях?
Краще спробувати та порівняти, досвід роботи в великій компанії буде зовсім не зайвим, це вже точно.

Зізнаюсь, я була на Grammarly test club вперше, але тепер буду намагатись потрапити на всі події такого формату – бо це гарна можливість структурувати знання, які ти вже маєш, та отримати нову інформацію.
Організаторам великий респект за цю чудову подію!

 

Фото Олени Коваленко, тобто мої.

 

Поділитися в соціальних мережах:

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
This entry was posted in Події and tagged , , , . Bookmark the permalink.